U subotu 1. augusta 2026. godine nakon podne-namaza, u okviru manifestacije “Zavičaj dijaspori, dijaspora zavičaju”, održan je tradicionalni šehidski mevlud u džematu Čelinac- Basići.
Ovaj šehidski mevlud svake godine okuplja veliki broj ljudi iz Basića i okolnih mjesta.
U prepunoj džamiji u Basićima imami Medžlisa Banja Luka su proučili mevludski program, a prisutnim džamatlijama se prigodnim predavanjem obratio glavni imam Medžlisa Banja Luka hfz. Muamer ef. Okanović.
Programu je prisustvovao Ismail-ef. Smajlović, muftija banjalučki, koji je uputio svoju poruku prisutnima.
U upućenoj poruci prisutnima muftija Smajlović je čestitao organizatoru programa i istakao značaj čuvanja vrijednosti rodnog mjesta i sjećanja na šehide džemata.
“Sjećanjem se produžava život i ibadetima moramo jačati vlastito uvjerenje i čvrsto stajati na braniku zajednice”- istakao je muftija Smajlović.
Na kraju programa proučena je prigodna dova i upriličen je zajednički ručak za sve prisutne.













Recent Comments