U toku mjeseca ramazana, u Banjaluci su organizirani iftari sa studente koji iz svih bosanskohercegovačkih regija mubarek dane u gradu na Vrbasu provode. Iftar je, pored doživljaja vrhunca ibadeta posta, čin kojim se vjernici zbližavaju dijeleći sofru upotpunjenjem ambijenta koji se u odabranim ramazanskim danima i noćima živi i osjeća.
Studentski iftari, koji se sedam godina u Banjaluci organiziraju, polučili su znamenitim rezultatima dočim su mladi ljudi, u okrilju duhovnosti mubarek mjeseca, doprinosili razvoju edukativnih i humanih aktivnosti tokom cijele godine, trudeći se da afirmiraju plemenite vrijednosti i učestvuju u brojnim društveno-korisnim projektima.
Tokom mjeseca ramazana pripremljeno je 457 iftara za studente.
Izuzetna je čast i zadovoljstvo iskazati zahvalnost prijateljima koji su prepoznali značaj ovog projekta i godinama nesebično nudili podršku u procesu očuvanja tradicije, čijom plodonosnošću mladi ljudi imaju priliku osjećati još jedan vid nebrojenih ljepota najodabranijeg mjeseca, podstaknuti da ramazansko ozračje nastave baštiniti i dijeliti.
Allaha molimo da im svako dobro oba svijeta dodijeli.
Posebno se zahvaljujemo prijateljima koji su ove godine učestvovali u projektu iftara za studente:
– Džemat džamije Kralj Fahd (Medžlis Sarajevo)
– Medžlis Gračanica
– Džemat Soukbunar (Medžlis Sarajevo)
– Džemat Klagenfurt (Austrija)
– Džemat Balingen (Njemačka)
– Opština Bužim
– “Mlade Nade” Cazin
– I-CRNI Cazin
– Šemsudin Memić
– Alma Kadunić
– Milada Šukalo
– Šaćir Kobilica
– Selim Odobašić
– Lejla Bašagić
– Emir Bašagić
– Kenan Okanović
– Adisa Muhamedagić
– Vesna Gunić
– Seniha Ružnić
– Ajša Ružnić
– Mustafa Ružnić
– Emira Murić
– Mujesira Mastanak
– Suad i Dijana Trokić
– Hamid Čaušević
– Muharema Nezirević
– Indira Fazlagić
– Džemila Malić
– Enver Hodžić
– Vernes Tursum
– Asmir Hairhalović
– Esma Begić
– Jasmin Pajić
– N. Hafizović
Recent Comments